Trasy

Bezpiecznie dookoła Koszalina Bezpiecznie dookoła Koszalina

  • Dystans: 17.3 km
  • Czas trwania: 1 h 10 min
  • Poziom: łatwy
  • Suma podejść: 115 m
  • Suma zejść: 110 m

Jeśli masz ochotę na krótką, ale przyjemną wycieczkę po okolicach Koszalina, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie! To godzinna, bezpieczna dla rowerzystów trasa, prowadząca wyłącznie po drogach rowerowych i ciągach pieszo-rowerowych. (Uwaga! jest tu także odcinek leśny). Klasyczna pętla dookoła Koszalina może być również doskonałą propozycją na pierwszą rodzinną wycieczkę. Przy małej modyfikacji (z pominięciem odcinka leśnego) da się ją bezpiecznie pokonać nawet z przyczepką dla dziecka.

Trasa jest bardzo urozmaicona, więc na pewno znajdziesz na niej coś ciekawego. Po drodze krajobraz mocno się zmienia. Są tu zjazdy i podjazdy, dzielnice mieszkalne i przemysłowe. W czasie wycieczki napotkasz wiele interesujących miejsc, zatem miej oczy szeroko otwarte!

Trasa przecina tory zabytkowej kolejki wąskotorowej, co może być prawdziwą gratką dla miłośników historii kolejnictwa. Kto wie – może nawet uda Ci się zobaczyć odrestaurowany parowóz Px48-3901 z 1951 r., który w latach 2019–2021 przeszedł gruntowny remont i na specjalne okazje wyrusza z turystami w drogę nad Jezioro Rosnowskie!

Bezpiecznie dookoła Koszalina to idealna propozycja dla tych, którzy szukają krótkiego i przyjemnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Jest bezpieczna, łatwa i interesująca, więc z pewnością przypadnie do gustu całej rodzinie.

dystans (km) wysokość m n.p.m.

Miejsca na trasie