Trasy

Alternatywna droga do Mielna Alternatywna droga do Mielna

  • Dystans: 29.9 km
  • Czas trwania: 1 h 55 min
  • Poziom: średni
  • Suma podejść: 98 m
  • Suma zejść: 98 m

Jeśli planujesz wybrać się do Mielna, wiedz, że istnieje ciekawa alternatywna droga, która może zainteresować zarówno rowerzystów lokalnych, jak i turystów. Większość osób wybiera rowerową trasę wzdłuż DK 11, warto jednak poznać inny sposób na dotarcie do tej nadmorskiej miejscowości.

Mowa tutaj o gruntowej ścieżce, która prowadzi wzdłuż umocnień jeziora Jamno. Ta malownicza droga, znana głównie wędkarzom, jest także idealną propozycją dla miłośników aktywnego wypoczynku i przyrody. Warto zaznaczyć, że fragment tej trasy ma w przyszłości stać się częścią Starego Kolejowego Szlaku.

Podczas wycieczki można podziwiać panoramę Mielna, a także dostrzec piękno fauny i flory jeziora Jamno. Szczególną uwagę warto skupić na siedliskach różnych gatunków ptaków, które zamieszkują ten obszar. Pamiętaj jednak, że jesteś tylko gościem na tym terenie. Obecnie nie ma tutaj infrastruktury rowerowej, a na trasie można spotkać niespodzianki, np. ślady bytowania dzikich zwierząt, takie jak nory. Uważaj na nie w czasie jazdy. Zachowuj się cicho i odpowiedzialnie.

Choć trasa nie jest wymagająca technicznie, do jej przejechania potrzebny jest rower z szerszymi oponami, np. MTB lub gravel.

Przydatne wskazówki terenowe:
- Wjazd na umocnienia jeziora od strony wsi Strzeżenice: na samym początku kieruj się w prawo, wzdłuż nurtu rzeki Strzeżenicy.
- Wjazd na umocnienia jeziora od strony Mielna: pierwsze 200 m ma gorszą nawierzchnię (buchtowisko).

dystans (km) wysokość m n.p.m.

Miejsca na trasie